Як застосовується ідентифікатор виробничих небезпек


◦ Охорона праці
31.08.2023

У зв’язку з тим, що під час бойових дій з’явились додаткові виробничі небезпеки, є необхідність на практиці роботодавцям застосовувати ідентифікатор виробничих небезпек для мінімізації та/або усунення професійних ризиків на робочому місці.

Розглянемо приклад застосування цього захисного спорядження для застосування систем захисту тіла та спорядження від уламків та можливі наслідки застосування цих засобів.

Все обладнання та спорядження має суттєву вагу, що негативно може впливати на рухомий апарат тіла людини в процесі роботи. В середньому найлегші моделі бронежилетів та шоломів мають вагу в межах близько 2.5–20 кг та 1.4–3.9 кг відповідно. Постійне носіння такої ваги суттєво впливає на тіло людини та завдає шкоди. Тому слід зрозуміти, що небезпека полягає у постійній дії сили тяжіння на предмети, що носить людина.

У багатьох випадках слід обмежити дію сили тяжіння. Питання, як це можна зробити? Треба врахувати доцільність застосування цих засобів та час носіння та відповідно до умов підібрати вагу та клас засобу захисту. Створити профілактичні заходи для вільного руху – застосування гімнастичних вправ. Розподіляти навантаження на персонал та проводити постійну ротацію працівників, які застосовують засоби. Проводити медичні огляди працівників, які застосовують ці засоби, для запобігання гострим та хронічним захворюванням.

Комісією повинна бути розглянута можливість санаторно-курортного лікування осіб, які зазнали травм та впливу на здоров’я під час носіння цих засобів. У жодному разі не допускати до носіння таких засобів осіб, які мають захворювання рухомого апарату, нервової системи або порушення системи кровообігу.

Окрім ваги, у теплих регіонах держави влітку слід враховувати температуру, яка теж має суттєвий вплив на носіння таких систем захисту, тому що вони впливають на терморегуляцію тіла людини. Металеві пластини (або інші) під дією сонячного випромінювання та температури навколишнього середовища нагріваються та передають тепло одразу до тіла людини, запобігаючи природному охолодженню тіла на певних ділянках тіла, що порушує рух лімфи, крові та інших рідин тіла людини, маючи негативний наслідок, який може привезти до зневоднення організму. Необхідно час від часу мати змогу працівнику зняти засіб захисту та охолодити тіло шляхом природнього вентилювання та омивання частин тіла водою. Обов’язково необхідно забезпечувати таких працівників підсоленою водою з урахуванням особистих вад людини.

Конструктивна частина засобу повинна надавати змогу працівнику підлаштувати конструктивні елементи для зручного носіння.

Наслідками довгого носіння цих засобів захисту можуть бути порушення функцій організму, а саме порушення кровообігу, лімфатичної системи, системи потовиділення, втрата солей організмом, проявлення міозитів, запалення кісткового та головного мозку, грижі міжхребцевих дисків, протрузії, радикуліти, скаліози, кіфози та інші.

Кожна людина, керівник це чи працівник, повинна розуміти, що здоров’я має найвищу цінність.


Джерело: Південне міжрегіональне управління Держпраці

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП