Які є урядові програми стимулювання працевлаштування жінок


◦ Трудовi вiдносини
◦ Особливі категорії працівників
27.03.2023

Уряд пропонує українським жінкам низку програм для інтеграції у ринок праці та підприємництво, а також шукає партнерів для їх реалізації. Про це заявила перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з представницею ООН Жінки в Україні Сабін Гюнеш. 

«Підвищення рівня зайнятості – один із пріоритетів для уряду. Ми запустили низку програм, спрямованих на підтримку бізнесу та покращення ситуації на ринку праці. Серед них програма залучення жінок до підприємництва – надання мікрогрантів для розвитку малого й середнього бізнесу, плануємо таку ж для ветеранського бізнесу. Також маємо кілька програм сприяння працевлаштуванню і перенавчанню жінок, щоб підвищити їх конкурентність на ринку праці. Ми готуємось до підтримки тих жінок, які повернуться з-за кордону, куди виїхали через війну, та залучення їх до відновлення країни. Наразі шукаємо партнерів для реалізації цієї політики», – зазначила Юлія Свириденко. 

Зокрема, діють програми фінансового стимулювання роботодавців брати на роботу жінок. З минулого року роботодавець може отримати від держави компенсацію за працевлаштування внутрішніх переселенців. З цього року – компенсацію за працевлаштування одиноких жінок з дітьми.

«Жінки, що мають підприємницький хист, можуть взяти мікрогрант до 250 тис. грн на старт або розвиток бізнесу за програмою «Власна справа». Минулого року заяви на отримання мікрогрантів подали понад 6 тисяч жінок, майже півтори тисячі з них отримали таку фінансову підтримку від держави. 49 % успішних грантових заявок минулого року – від жінок. Найближчим часом ми плануємо розширити цю програму і дамо можливість дружинам ветеранів взяти грант на вдвічі більшу суму для розвитку сімейного бізнесу», – розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна. 

Окрім того, жінки можуть скористатися програмами перекваліфікації, щоб отримати більш затребувану на ринку праці спеціальність. Зокрема, з квітня буде запущено нову грантову програму «Старт в IT», за якою можна буде отримати грант для навчання у сфері інформаційних технологій. Діють програми перенавчання в центрах профтехнічної освіти при Державній службі зайнятості, також можна отримати ваучер на перенавчання. 

 

Довідково

Структура ООН Жінки працює в Україні з 2015 року, Офіс організації в країні було відкрито у 2018 році. Наразі її сфера діяльності в Україні передбачає надання цільової допомоги національним партнерам за трьома тематичними напрямами, визначеними у діючій Стратегічній записці (2018–2022 роки): жінки, мир та безпека; ліквідація насильства щодо жінок та дівчат; врядування, лідерство та участь.
 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП