Які особливості переведення чи просування по службі посадових осіб ОМС під час війни


◦ Бюджетна сфера
10.07.2023


НАДС надало роз'яснення стосовно переведення чи просування по службі посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану. 

На думку НАДС, посадова особа місцевого самоврядування, яка прийнята на службу в органи місцевого самоврядування відповідно до Закону № 2493-III у період дії воєнного стану, може бути переведена без конкурсного відбору на:

  • рівнозначну чи нижчу посаду або посаду радника чи консультанта;
  • на вищу посаду за результатами успішного закінчення стажування або з кадрового резерву.

Водночас у зв'язку з введенням воєнного стану на території України Законом № 389-VIII передбачено спрощену процедуру призначення громадян України на посади в органи місцевого самоврядування.

Згідно з абз. 1 ч. 5 ст. 10 Закону № 389-VIII у період дії воєнного стану особи призначаються, зокрема, на посади в органах місцевого самоврядування сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради без конкурсного відбору, обов'язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.

Посадові особи місцевого самоврядування, призначені відповідно до такої процедури, не можуть бути переведені на інші посади в органах місцевого самоврядування.

Таким чином, посадові особи місцевого самоврядування, призначені відповідно до абз. 1 ч. 5 ст. 10 Закону № 389-VIII у період дії воєнного стану, не можуть бути переведені на:

  • рівнозначну чи нижчу посаду або посаду радника чи консультанта;
  • вищу посаду за результатами успішного закінчення стажування або з кадрового резерву.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП