Які трудові права має жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною


03.06.2021

 Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має право у зв'язку з роботою на умовах неповного робочого часу на щорічну відпустку.

За бажанням жінки в період перебування її у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (частина четверта ст. 18 Закону України «Про відпустки»). Водночас робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, зокрема й права на відпустку.

До того ж жінка має право на свій розсуд у будь-який час припинити відпустку для догляду за дитиною, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи в такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.

Щоб надати жінці щорічну відпустку, вона повинна перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Припиняють відпустку шляхом видання наказу (розпорядження) роботодавця про припинення відповідної відпустки на підставі заяви працівниці. Після закінчення щорічної відпустки за заявою жінки їй знову може бути надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Лист Мінекономіки України
від 28.04.2021 р. № 4712-06/25508-07


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
ДЕМО ДОСТУП