Чи можна оформити простій працівнику, який виїхав за кордон


◦ Воєнний стан
◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Простій
16 квітня 2022 р.

Головне управління Держпраці у Запорізькій області відповідає на таке запитання: підприємство працює, працівники виконують роботу в приміщенні роботодавця, бойові дії не відбуваються. Один із працівників без попередження залишив робоче місце та виїхав за кордон, роботу не виконує. Чи має підприємство запровадити для нього простій і оплачувати його в розмірі 2/3 посадового окладу?

Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Залишення працівником робочого місця за власною ініціативою не є підставою для запровадження йому простою.

Але й звільняти такого працівника за прогул без поважної причини до одержання від нього пояснень не варто. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» трудовий договір із таким працівником може бути призупинений.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП