Із 16 січня штрафуватимуть за обслуговування споживачів недержавною мовою


15.01.2021

Закон про мову обмежує права громадян. Правда чи ні? - MediaSapiens.Відзавтра набуває чинності ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 р. № 2704-VIII (далі — Закон № 2704), тобто відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Усі надавачі послуг, незалежно від форми власності, будуть зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари та послуги українською мовою.

Нововведення стосуються підприємств, установ та організацій усіх форм власності; фізичних осіб — підприємців; інших суб'єктів господарювання, що обслуговують споживачів; інтернет-магазинів. Тобто йдеться про магазини, супермаркети, заклади розважальної діяльності, заклади харчування та будь-які інші заклади, що обслуговують споживачів — відзавтра вони мають надавати інформацію в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо лише українською мовою. Дія Закону № 2704 поширюється також на заклади, що надають освітні, соціальні послуги, здійснюють медичне обслуговування тощо.

Інформація державною мовою про товари та послуги може дублюватися іншими мовами. На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для сторін.

Відповідно до ст. 57 Закону № 2704 за порушення закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів Уповноважений або його представник складає акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови й оголошує попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів від дати складення акта.

За повторне протягом року порушення Уповноважений накладає на суб'єктів господарювання штраф у розмірі від 300 до 400 нмдг (від 5100 до 6800 грн).

Наголошуємо, що штраф накладатимуть не на персонал, а на суб'єкт господарювання.

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перевірки та відповідальність
ДЕМО ДОСТУП