Карантин карантином, а атестація за планом


08.04.2020

Фахівці Управління Держпраці у Полтавській області повідомили про атестацію за умовами праці робочих місць трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва.

У період сезонних польових робіт є актуальним питання атестації за умовами праці робочих місць трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, основна мета якої полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги і компенсації залежно від умов праці.

На працівників за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва можуть впливати такі фактори виробничого середовища і трудового процесу як хімічні речовини, шум, вібрація, мікроклімат, важкість та напруженість праці. Для фактичного з'ясування стану умов праці роботодавцем проводяться лабораторні дослідження на робочих місцях працівників. За їх результатами та на підставі Гігієнічної класифікації праці, встановлюються умови праці - допустимі, чи шкідливі.

Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників (п.6 Порядку № 442). Якщо забезпечити допустимі умови праці на робочих місцях немає можливості, законодавством передбачено надання певних пільг і компенсацій за роботу із шкідливими і важкими умовами праці (Закон про охорону праці, КЗпП тощо).

 


◦ Карантин
◦ Трудовi вiдносини
◦ Атестація
ДЕМО ДОСТУП