Мінекономіки затвердило Примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом


◦ Трудовi вiдносини
◦ Прийняття на роботу
◦ Трудовий договір із нефіксованим робочим часом
01 листопада 2022 р.

31 жовтня Мінекономіки розмістило на своєму сайті затверджений текст наказу від 26.10.2022 р. №4179 про затвердження Примірної форми трудового договору з нефіксованим робочим часом. 
 

Наказ набрав чинності з дня оприлюднення, тобто 31 жовтня.

Нагадаємо, що 10 серпня набув чинності Закон №2421, яким КЗпП доповнено нормою щодо трудового договору з нефіксованим робочим часом. 

Зокрема, згідно з новими нормами трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно в разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених новою ст. 21-1 КЗпП.

Сам трудовий договір з нефіксованим робочим часом повинен містити інформацію про:

  • спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків;
  • спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання у випадках, передбачених частиною восьмою цієї статті;
  • інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні).

Нормою КЗпП було встановлено, що примірна форма трудового договору з нефіксованим робочим часом має бути затверджена  Мінекономіки.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП