Мінсоцполітики готує пропозиції щодо надання оплачуваної додаткової відпустки замість "лікарняних"


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна додаткова відпустка
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
12.12.2022

Кабінет Міністрів доручив Міністерству економіки разом з Мінсоцполітики та іншим органам влади до 1 лютого 2023 року опрацювати питання надання роботодавцем оплачуваної додаткової відпустки в разі тимчасової непрацездатності працівника замість виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. 

У Міністерстві нагадали, що 1 січня 2023 року набуває чинності ухвалений парламентом законопроєкт № 3663 про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України, на виконання якого уряд розробив план реалізації.

«Одним з пунктів плану реалізації Закону No 2620 (законопроєкт № 3663) доручено Мінекономіки як головному органу в системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального діалогу, разом з Мінсоцполітики та іншими зацікавленими органами влади до 1 лютого 2023 року опрацювати питання надання роботодавцем оплачуваних днів додаткової відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника замість виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності», — зазначається у відповіді.

У Мінсоцполітики додали, що наразі не опрацьовуються пропозиції щодо повного скасування виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування, збільшення строку оплати днів непрацездатності роботодавцями або обмеження тривалості оплачуваної відпустки за кошти роботодавця замість виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Також не передбачені планом реалізації закону і не обговорюються ініціативи щодо стимулювання медичного страхування за кошти працівників.

Нагадаємо, Верховна Рада у вересні ухвалила законопроєкт № 3663 про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України, який, серед іншого, передбачає припинення існування Фонду соціального страхування вже з 1 січня 2023 року. Це, зокрема, означає, що тепер "лікарняні" буде виплачувати Пенсійний фонд замість Фонду соціального страхування.


Джерело: Судово-юридична газета


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП