На сайті Федерації профспілок України з’явився для обговорення текст проєкту наказу МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням».
Пропонується, щоб вакцинація від COVID-19 була обов’язковою для:
- працівників центральних органів влади та їх територіальних підрозділів;
- працівників місцевих державних адміністрацій;
- працівників закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти.
Проєкт посилається на ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Норма цієї статті передбачає: у разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому цим Законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Порядок же такий:
- перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інфекційних хвороб, встановлюється наказом МОЗ;
- рішення про проведення обов'язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями на відповідних територіях та об'єктах приймають головний державний санітарний лікар України, інші головні державні санітарні лікарі.
Щоправда у тій же ст. 12 Закону бачимо норму: профілактичні щеплення проводяться після медичного огляду особи в разі відсутності в неї відповідних медичних протипоказань.