Новий закон на підтримку працівників та роботодавців в умовах поширення коронавірусу


31.03.2020

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України повідомляє, що 30.03.2020 р. прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)». Проект Закону зареєстровано за №3275. Законом передбачається вдосконалення правових відносин у багатьох сферах життєдіяльності, які зазнали змін у зв’язку із поширенням коронавірусу COVID-19».

Відповідні внесено зміни до: Податкового, Митного, Цивільного кодексів, Кодексу законів України про працю, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про зайнятість населення», «Про банки і банківську діяльність», «Про освіту», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» та деяких інших законодавчих актів.

Цими змінами, зокрема:

  • запроваджується підтримка для працівників та роботодавців в умовах поширення коронавірусу COVID-19;
  • розширено підстави для продовження процесуальних строків, встановлених судом або законом;
  • спрощується виробництво продукції, необхідної для протидії поширенню коронавірусу COVID-19;
  • забезпечується здійснення виплат соціальної допомоги, продовжено строк звернення за соціальною допомогою та строки виплат соціальної допомоги;
  • відтерміновано подання звітів, статистичної інформації до контролюючих органів тощо.

 

► Вiд редакції  

Більше інформації на цю тему  в матеріалі "Строки, дистанційна робота, простій — нові зміни у трудових відносинах під час карантину"


◦ Карантин
◦ Зміни в законодавстві
ДЕМО ДОСТУП