Обов'язкової мобілізації жінок не буде до 2026 року — Міноборони


◦ Військовий облік. Військова служба
09 січня 2023 р.
Українки до 2026 року не підлягатимуть обов'язковій мобілізації. Зміни стосуються лише системи обліку.  Як передає Укрінформ, про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Немає мобілізації жінок. Зараз є зміни, які стосуються системи обліку. До 2026 року навіть українки, які мають медичну спеціальність — єдину, за якою вони можуть підлягати мобілізації, не матимуть обов’язкової постановки на облік. Інші професії — тільки у добровільному порядку", — сказала вона.

За словами Г. Маляр, наразі на фронті за власним бажанням перебувають близько 5 тисяч жінок. Водночас вона запевнила, що зміни щодо спрощення системи призову були заплановані й розроблені Генштабом ще до початку повномасштабного вторгнення РФ.

"Там немає нічого, щоби ускладнювало ситуацію резервістів, призовників, людей, які знаходяться на обліку. Ідеться про спрощення системи обліку", — сказала пані Маляр.

Як повідомлялося, 7 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік, який 21 жовтня підписав Президент Володимир Зеленський.

Згідно з актом жінки, які придатні до військової служби за станом здоров’я та віком і які закінчили заклади професійної, фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП