Оприлюднено оновлений проєкт наказу про зміни до порядку проведення медоглядів працівників


◦ Охорона праці
◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
26 січня 2023 р.

СПО об'єднань профспілок України повторно оприлюднило для обговорення проєкт наказу МОЗ «Про внесення змін до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Вперше його було оприлюднено у серпні 2022 року.


У Порядку пропонується уточнити, що:

  • періодичні медогляди проводяться з метою своєчасного виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних та виробничо зумовлених захворювань у працівників, які зазнають впливу  хімічних, фізичних, біологічних та психофізіологічних шкідливих і небезпечних виробничих факторів, у тому числі тих, що зазнають впливу канцерогенів, мутагенів, біологічних агентів, небезпечних хімічних речовин, вібрації, шумового впливу, електромагнітних полів, іонізуючого випромінювання та інших шкідливих і небезпечних факторів;
  • попередній (періодичні) медичний огляд працівників може проводитися усіма закладами охорони здоров'я, що мають відповідні умови для їх проведення відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я. Наразі вони проводиться закладами охорони здоров’я, що віднесені до другої, першої, вищої акредитаційної категорії за результатами державної акредитації, а також спеціалізованими закладами охорони здоров'я, які мають право встановлювати остаточний діагноз щодо професійних захворювань, перелік яких затверджено наказом МОЗ від 25.03.2003 р. № 133, вищими медичними навчальними закладами III-IV рівнів акредитації, які мають кафедри та курси професійних захворювань та проводять лабораторні, функціональні та інші дослідження і надають медико-санітарну допомогу за спеціальностями, що передбачені додатками 4 та 5 до п. 2.6 цього Порядку.

У разі затвердження наказ набере чинності з дня його опублікування.

Наразі ж пропозиції та зауваження можна надіслати до 27.01.2023 р. на електронну пошту fpsu@fpsu.org.ua для узагальнення та підготовки відповіді від СПО об’єднань профспілок.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП