Особливості надання додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни


◦ Трудовi вiдносини
◦ Особливі категорії працівників
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
26 листопада 2021 р.

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Ганна Царенко роз’яснює, що учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII (далі — Закон № 3551), надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік, що зафіксовано у ст. 77-2 КЗпП та у ст. 16-2 Закону України «Про відпустки». Право на додаткову відпустку мають як основні працівники, так і сумісники. Оплата такої відпустки здійснюється за кошти установ та організацій.

Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій та інвалідів війни, визначено у ст. 6 та 7 Закону № 3551. Свій статус працівник повинен підтвердити посвідченням інваліда війни або учасника бойових дій. Підставою для надання додаткової відпустки для учасників бойових дій чи інвалідів війни є вищезазначений документ із відповідною заявою працівника. Якщо демобілізований працівник отримав посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни), то після його надання роботодавцю він матиме право на додаткову відпустку.

Додаткова відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни не може бути перенесена на інший період або продовжена з причин, зазначених у ст. 11 Закону України «Про відпустки», чи поділена на частини. Її надають за календарний рік, незалежно від відпрацьованого в цьому році часу та понад щорічну основну та додаткову відпустки. Вона має бути використана працівником протягом календарного року.

Відпустку, початок якої припадає на один рік, а закінчення — на наступний, вважають відпусткою за той рік, на який припадає її початок. Відкликання працівника з додаткової відпустки учасникам бойових дій та інвалідам війни неможливе.

Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на додаткову відпустку учасникам бойових дій та інвалідам війни в поточному році, то на наступні роки невикористані ним дні такої відпустки не переносяться. Така відпустка не компенсується при звільненні, а також не продовжується на святкові та неробочі дні, що припадають на її період. Такі дні включають до тривалості додаткової відпустки та оплачують у загальному порядку.

Працівник, який змінює місце роботи в поточному році, матиме право на додаткову відпустку учасникам бойових дій та інвалідам війни за новим місцем роботи за умови, що він не використав її за попереднім місцем роботи. Підтвердженням може бути довідка, видана попереднім роботодавцем.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП