Паперові "лікарняні" видаватимуть до завершення воєнного стану


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
22.12.2022

МОЗ ініціює нові зміни до своїх наказів, які визначають порядок формування електронних медичних висновків. Проєкт відповідного наказу надійшов на погодження до СПО об'єднань профспілок. 

Нагадаємо, що раніше паперові "лікарняні" продовжили видавати до кінця 2022 року.

Тепер же пропонують, аби на період воєнного стану та ще 3 місяці з дня його припинення або скасування у встановлених випадках застосовувалися вимоги нормативних документів, які регламентують видачу листків непрацездатності у паперовому вигляді.

Йдеться про випадки:

  • продовження та закриття листків непрацездатності, що були видані особам до 1 жовтня 2021 року;
  • спливу строку, протягом якого лікуючий лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я;
  • виникнення технічних проблем (помилок) щодо передачі даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, які призводять до неможливості формування електронного листка непрацездатності в Електронному реєстрі більше ніж протягом 7 днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність - до усунення таких проблем (помилок);
  • зупинення в умовах воєнного стану доступу користувачів електронної системи охорони здоров'я до центральної бази даних електронної системи охорони здоров'я;
  • порушення строків звернення пацієнта для продовження випадку тимчасової непрацездатності, якщо це порушення сталося внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану, а також за умови, що на дату звернення за медичною та/або реабілітаційною допомогою пацієнт залишається непрацездатним відповідно до результатів проведеної експертизи тимчасової непрацездатності та висновку лікуючого лікаря про тимчасову непрацездатність зазначеного пацієнта.

Окрім того, проєкт наказу МОЗ передбачає, що медичні висновки, які вносять до Реєстру, повинні підписуватися КЕП лікаря, який працює у відповідного суб'єкта господарювання.

Також електронний медичний висновок формуватиметься лише тим пацієнтам, котрі мають ідентифікаційний код або відмовилися від нього і мають відповідну відмітку.


Джерело: Бухгалтер.ua 
 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП