Пенсійна реформа передбачає, що працевлаштовані українці матимуть пенсійні накопичувальні рахунки


◦ Соціальне страхування
◦ Пенсійне забезпечення
05.01.2023

Впровадження обов’язкового пенсійного накопичення і реформа фондового ринку та ринку капіталів — серед ключових пріоритетів роботи уряду в 2023 році. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 3 січня.

«Україна вже багато років має проблему з наповненням Пенсійного фонду. Працездатного населення стає менше, кількість пенсіонерів збільшується. Війна зробила ситуацію критичною. Реформа полягає в тому, що всі працевлаштовані українці матимуть свої пенсійні накопичувальні рахунки», — відзначив Прем’єр-міністр.

За його словами, кошти йтимуть на рахунки з трьох джерел: внесок роботодавців, внесок держави на паритетних із роботодавцем засадах та добровільні внески громадян. Таким чином, буде реалізовано на практиці право кожного українця на гідну пенсію.

Як наголосив Денис Шмигаль, стратегічним пріоритетом залишається продовження підтримки всіх українців, які опинилися у складних життєвих обставинах: «Адресність буде ключовим підходом до соціальної допомоги. Всі соціальні виплати та пенсії ми забезпечимо повною мірою».

Уряд також зосередиться на освітньому процесі, зокрема безпеці учнів, студентів, учителів і викладачів. Як зазначив Прем’єр-міністр, наразі 65 % освітніх закладів України забезпечені укриттями.

«Цього недостатньо, надійні та належно обладнані укриття повинні мати всі освітні заклади», — зауважив Денис Шмигаль.

Очільник уряду відзначив, що дистанційний формат освіти буде вдосконалюватися. Важливо наповнювати цифровий простір якісним контентом, створювати інструменти асинхронного навчання, забезпечувати учням і вчителям доступ до швидкісного інтернету. Також у 2023 році, за його словами, буде продовжена реформа Нової української школи в 5-9 класах.


Джерело: Урядовий портал

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП