Підстави та документи для надання батьку відпустки для догляду за дитиною


01.02.2021

Верховний Суд вимагає терміново перевірити, чи є конституційним ...Підставою для надання батьку відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є не лише подання батьком відповідної заяви, а й надання ним встановлених частиною четвертою ст. 20 Закону України «Про відпустки» документів, а саме довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Про це вказано у постанові КАС ВС від 29.12.2020 р. у справі № 0940/2206/18. Зокрема, позивач зазначав, що відповідачем протиправно відмовлено в наданні йому відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Позиція ВС є такою. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається, зокрема, і батькові дитини на підставі заяви та довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки та виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Подання батьком дитини передбачених частиною четвертою ст. 20 Закону України «Про відпустки» заяви і відповідних документів є безумовною підставою для надання останньому відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З матеріалів справи зрозуміло, що позивач звернувся до роботодавця із відповідним рапортом у порядку, встановленому законодавством, та переліком необхідних документів.

Отже, правильним є висновки судів першої та апеляційної інстанцій, що відповідач допустив протиправну бездіяльність, не надавши позивачу гарантовану законодавством відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка для догляду за дитиною
ДЕМО ДОСТУП