Після війни запрацює порядок поширення галузевих (міжгалузевих) угод на всіх роботодавців


◦ Зміни в законодавстві
19 вересня 2022 р.

27 травня набрав чинності Закон №2253-IX. Ним, зокрема, встановлено нові правила масового вивільнення працівників та введення колективних договорів для ФОП. Наприклад, передбачено умови, коли дія галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень може бути поширена Мінекономіки на всіх роботодавців незалежно від форми власності, які провадять свою діяльність у відповідній галузі/галузях (виді/видах економічної діяльності).

Уряд Постановою від 13.09.2022 р. № 1022:

  • затвердив Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень;
  • встановив, що Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди, її окремих положень застосовується до галузевих (міжгалузевих) угод, що укладені після набрання чинності цією постановою;
  • вніс зміни до постанови КМУ від 13.02.2013 р. №115 “Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів”.

Порядок визначає процедуру поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди (далі — угода), окремих її положень на роботодавців незалежно від форми власності, які провадять свою діяльність у відповідній галузі/галузях (виді/видах економічної діяльності) (далі – роботодавці).

Дія угоди, окремих її положень може бути поширена Мінекономіки на всіх роботодавців у разі:

  • отримання відповідного спільного звернення від суб’єктів сторін угоди;
  • укладення угоди відповідно до Закону "Про колективні договори і угоди" центральним органом (органами) виконавчої влади та репрезентативними суб’єктами сторін/сторони (у разі укладення угоди на двосторонній основі);
  • реєстрації угоди без зауважень реєструючим органом.

Угода, окремі її положення є обов’язковими для роботодавців, на яких поширено її/їх дію.

Роботодавці, на яких поширюється дія угоди чи окремих її положень, визначаються за основним видом їх економічної діяльності.
 

Дія угоди поширюється у разі, коли у сфері дії її сторін перебуває 60 і більше відсотків середньооблікової кількості штатних працівників за відповідним видом/видами економічної діяльності.

Водночас дія угоди, окремих її положень не поширюється на роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 10 осіб.

Дія угоди чи окремих її положень на підприємствах, в установах, організаціях державної та комунальної форми власності може бути поширена тільки за згодою органів, до сфери управління яких вони належать.

Постанова 16 вересня 2022 року офіційно опублікована в "Урядовому кур'єрі", але набере чинності аж через 120 календарних днів після припинення або скасування воєнного стану.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП