Порядок реєстрації роботодавців на порталі ПФУ для створення електронних трудових книжок


30.06.2021

 Департамент з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ПФУ в листі від 23.04.2021 р. № 2800-050101-8/19625 розповів про порядок реєстрації користувачів на вебпорталі Пенсійного фонду.

Згідно з п. 4 Розділу IV Положення № 13-1 така реєстрація здійснюється на підставі заяв, складених за формою згідно з додатками 2, 3 до Положення №13-1, поданих до органу Пенсійного фонду особисто з пред'явленням документів, що посвідчують особу. У разі подання заяв через уповноваженого представника до заяви додаються документи, що підтверджують його повноваження.

Для реєстрації страхувальників як користувачів послуг Вебпорталу обов'язково вказуються:

  • повне найменування юридичної особи (страхувальника);
  • дата державної реєстрації згідно з витягом (випискою) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • код за ЄДРПОУ (пункт 4 Розділу IV Положення № 13-1).

До страхувальників належать підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Водночас, реєстрація на вебпорталі осіб, в тому числі страхувальників, які мають кваліфікований електронний підпис (КЕП) здійснюється автоматично. Разом з тим, на авторизацію користувача як страхувальника за КЕП на Вебпорталі мають право особи, яким надано право підпису як керівництву підприємства, або за допомогою кваліфікованої електронної печатки підприємства.

 


◦ Кадрова документація
◦ Трудова книжка
◦ Електронна документація
◦ Соціальне страхування
◦ Пенсійне забезпечення
ДЕМО ДОСТУП