Працівники, які виконують роботу на комп’ютері, повинні проходити медогляди


19.10.2022

Вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями затверджені наказом Міністерства соціальної політики України 14.02.2018 р. № 207 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 25.04.2018 р. за № 508/31960.

Екранні пристрої – електронні засоби для відтворення будь-якої графічної або алфавітно-цифрової інформації (на основі електронно-променевої трубки, рідкокристалічні, плазмові, проекційні, органічні світлодіодні монітори та інші новітні розробки у сфері інформаційних технологій).

Робоче місце (робоча станція) – сукупність устаткування, що включає екранний пристрій, який може доповнюватися клавіатурою або пристроєм введення та/або програмним забезпеченням, що представляє інтерфейс „оператор-дисплей”, іншими приладами (периферійні пристрої, що включають пристрої для електронних носіїв, телефон, модем, друкувальний пристрій, тримач документів, робоче крісло, робочий стіл або робоча поверхня „розумного” столу, а також інше необхідне виробниче середовище).

Вимоги поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми і видів діяльності та встановлюють мінімальні вимоги безпеки та захисту здоров’я під час виконання роботи, пов’язаної з використанням екранних пристроїв незалежно від їх типу та моделі.

Відповідно до Вимог роботодавець має забезпечити за свій кошт проведення медичних оглядів працівників відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 р. № 246.

Крім того, роботодавець зобов’язаний за необхідності проводити лабораторні дослідження умов праці працівників з метою виявлення шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу (зокрема, щодо виявлення ризиків, пов’язаних із погіршенням зору, порушенням фізичного стану, стресом) та вживати заходів щодо усунення виявлених ризиків відповідно до ст. 13 Закону України „Про охорону праці”.


Джерело: Управління Держпраці в Івано-Франківській області 

 


◦ Охорона праці
ДЕМО ДОСТУП