Премія звільненому працівнику може бути підставою для перерахунку суми ЄСВ


◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
04 серпня 2021 р.

Роботодавцям потрібно враховувати, що ЄСВ нараховують на суму виплат особам, яким після звільнення з роботи нараховано зарплату за відпрацьований час, що передбачено частиною другою ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Премії, які пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій, зокрема за підсумками роботи минулого місяця, кварталу, півріччя, вважають виплатами за відпрацьований час та відносять до фонду додаткової зарплати (п. 2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати).

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує мінімальної зарплати, тоді суму ЄСВ визначають як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки ЄСВ, що встановлено частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464. Тому обов’язок нараховувати ЄСВ з мінімальної зарплати поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано зарплату (премію) в розмірі, меншому за мінімальну зарплату.

При цьому якщо зарплату нараховують за попередній звітний (податковий) період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суму донарахованої зарплати включають до зарплати місяця, в якому були здійснені такі донарахування (п. 1 розділу IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4).

Тож якщо після включення суми премії, нарахованої звільненому працівнику, до відповідних періодів її нарахування загальний дохід за місяць (сума нарахованої зарплати за відпрацьований час та сума премії) становить менше мінімального розміру, тоді суму ЄСВ обчислюють як добуток мінімальної зарплати та ставки ЄСВ.


Джерело: роз’яснення ДПС із Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДПС (ЗІР)

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП