Президент України видав наказ про призов резервістів в особливий період


◦ Воєнний стан
◦ Військовий облік. Військова служба
23.02.2022

Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗСУ видав наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери, так і рядовий та сержантський склад. 

Призов розпочнеться від сьогодні. Максимальний строк служби — 1 рік.

Резервісти оперативного резерву проходитимуть службу в тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт на проходження служби в оперативному резерві. 

Згідно ст. 119 КЗпП за призваними резервістами зберігається робоче місце та середньомісячна заробітна плата.

Які дії резервістів? 

  • Відповідно до наказу Президента України резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК. 
     
  • Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом про військовий обов'язок і військову службу, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджувальні документи.
     
  • За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві та набули певної військової облікової спеціальності.
 

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку" дозволено протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗСУ.За інформацією
Служби зв’язків з громадськістю
Командування Сухопутних військ ЗС України

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП