Процес призначення допомоги від ФСС за е-лікарняними не змінився


18.10.2021

Фонд соціального страхування України повідомляє, що після остаточного переходу України на електронні лікарняні для роботодавців і працівників відбулася низка змін — більше не потрібно передавати паперові підтвердження своєї непрацездатності, роботу з е-лікарняним можна повністю перевести в цифровий формат, а всі лікарняні працівників доступні в електронному кабінеті й можуть бути вивантажені одним файлом — цю функцію додали нещодавно.

Про головні зміни Анна Харченко, заступниця начальника управління страхових виплат і матеріального забезпечення, начальниця відділу матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, розповіла під час семінару-тренінгу «Нова модель видачі е-лікарняних: що важливо знати працівнику і роботодавцю». Захід організувало об’єднання профспілок, організацій профспілок у місті Києві «Київська міська рада профспілок».

«Основні зміни стосуються комунікації між працівником і роботодавцем щодо тимчасової непрацездатності — вона спростилась. Працівнику не потрібно витрачати час на збір всіх необхідних підписів і печаток на лікарняному, щоб передати цей листок роботодавцю, і взагалі не потрібно надавати жодних паперових підтверджень своєї непрацездатності. Вся необхідна інформація для призначення допомоги є в особистому кабінеті роботодавця з дня відкриття е-лікарняного», — розповіла Анна Харченко.

Водночас процес призначення матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування України після впровадження електронних лікарняних не змінився. Для отримання коштів на виплату допомог за лікарняними листками як і раніше потрібне засідання комісії із соціального страхування підприємства, яка приймає рішення про призначення виплат, і оформлення заяви-розрахунку.

«Сама процедура, а також строки залишились такими ж, за виключенням набуття лікарняним статусу «виданий». Починати працювати з е-лікарняним і призначати за ним матеріальне забезпечення варто лише через сім днів після дати його закриття — це визначено в наказі МОЗ від 17.06.2021 р. № 1234 (в редакції наказу МОЗ від 28.09.2021 р. № 2086)», — зазначає Анна Харченко.

Форма заяви-розрахунку, яку необхідно заповнити для отримання коштів на виплату допомог за е-лікарняними, не змінилась і тотожна для паперових і електронних лікарняних. Однак у е-лікарняному відсутня серія та відрізняються причини непрацездатності, тож заповнення заяви-розрахунку за такими лікарняними має особливості. У зв’язку із цим не можна поєднувати листки непрацездатності різних видів — за паперовими і е-лікарняними мають бути подані дві окремі заяви-розрахунки.

Слідкувати за станом виплат за електронними лікарняними можна в телеграм-каналі ФСС https://t.me/socialfund.

«З початку повноцінного переходу на електронні лікарняні пройшло менше двох тижнів. Тож в усіх учасників процесу ще виникають питання і складнощі в роботі з е-лікарняними. Бувають випадки, коли е-лікарняні не формуються через помилки в персональних даних пацієнтів у медичних висновках, невідповідність чи відсутність даних у Реєстрі застрахованих осіб щодо працевлаштування тощо. Усі ці випадки вирішуються індивідуально — лікар має можливість виправити помилки в медвисновку або видати паперовий лікарняний, якщо строк для виправлення вийшов», — говорить Анна Харченко.

Водночас цифровізація вимагає від працівників уважніше ставитись до своїх персональних даних та їх актуалізації. Про зміну прізвища, номера телефону тощо потрібно оперативно повідомляти лікаря і роботодавця.

 


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
ДЕМО ДОСТУП