Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устатковання в умовах воєнних (бойових) дій


◦ Воєнний стан
◦ Охорона праці
29.03.2022

З метою створення безпечних і безаварійних умов праці у суб’єктів господарювання під час експлуатації вантажопідіймального устатковання та мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві в умовах воєнного стану в Україні Держпраці пропонує роботодавцям вжити такі заходи:
 

1. Заборонити експлуатацію та виконання робіт підвищеної небезпеки в регіонах, розташованих безпосередньо в зонах ведення воєнних (бойових) дій і на незначній відстані від них.

2. Перед проведенням робіт підвищеної небезпеки роботодавцям, спільно із представниками структурних підрозділів МВС, ДСНС, територіальної оборони, організувати перевірку території підприємства та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших підозрілих предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам підприємства (особливо в зонах, прилеглих до ведення воєнних (бойових) дій).

3. Перед проведенням робіт організувати позапланові інструктажі з питань охорони праці працівників щодо дій посадових осіб і виробничого персоналу суб’єктів господарювання в разі початку воєнних (бойових) дій (артилерійські обстріли, бомбардування тощо).

4. Розробити плани евакуації персоналу перед початком та під час воєнних (бойових) дій і плани ліквідації аварійних ситуацій із мінімальним рівнем загрози життю та здоров’ю працівників.

5. Забезпечити належний моніторинг за технічним станом обладнання, яке планується використовувати під час експлуатації:

  • заборонити використання несправного обладнання;
  • забезпечити ефективну роботу технічних служб, обслуговування та ремонт вантажопідіймального устатковання та запобігання випадкам виробничого травматизму.

6. Організувати проведення робіт підвищеної небезпеки винятково в денний час, а в разі виконання робіт зі штучним освітленням — із забезпеченням світломаскування.

7. Доставляти, транспортувати та переносити обладнання, устатковання та інші матеріали до місця безпосереднього виконання робіт потрібно  відповідно до розроблених безпечних маршрутів, з якими ознайомлені всі працівники, які будуть виконувати зазначені роботи.

8. Вжити заходів щодо створення належних і безпечних умов праці, особливо в місцях концентрації працівників і устатковання, розташованих на значній відстані від населених пунктів, шляхом забезпечення в разі потреби надання працівникам невідкладної медичної допомоги та створення пунктів обігріву (за необхідності).

9. Для організації оперативної комунікації між працівниками, негайного інформування їх у разі створення небезпечної для їхніх життя та здоров’я ситуації, забезпечити їх засобами зв’язку.

10. З метою мінімізації часу перебування працівників на відкритому просторі, особливо в зонах, прилеглих до ведення воєнних (бойових) дій, заборонити виконання складних та/або довготривалих робіт.

11. Суб’єктам господарювання, що забезпечували технічне обслуговування ліфтів у житлових будинках та які на період воєнного стану не в змозі виконувати такі роботи, повідомити власників ліфтів, управителів житлових будинків про тимчасову зупинку обслуговування. У такому випадку поінформувати мешканців будинків про зупинку роботи ліфтів на період воєнного стану.

12. Власникам баштових кранів, що змонтовані поблизу житлових кварталів на об’єктах будівництва, рекомендовано:

  • вживати заходів щодо своєчасного проведення на кранах регламентних робіт та недопущення до них сторонніх осіб. У разі неможливості проведення регламентних робіт або ризику влучення в них снарядів або впливу вибухової хвилі провести демонтаж таких кранів;
  • вжити заходів, спрямованих на запобігання руйнуванню чи падінню таких кранів (встановлення всіх штатних протиугінних захватів, закріплення тупикових упорів і додаткових упорів на рейкових коліях, переведення висотних кранів у «флюгерний» режим тощо).

За інформацією Управління

Держпраці в Полтавській області

 

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП