Роботодавець подав повідомлення про прийняття на работу, а працівник не приступив до роботи: як діяти


◦ Трудовi вiдносини
◦ Прийняття на роботу
◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Повідомлення про прийнятих працівників
11.10.2022

Статтею 24 КЗпП передбачено, що працівника не можна допустити до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 

Роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття на роботу працівника за трудовим договором до Державної податкової служби України за місцем обліку як платника ЄСВ.

Водночас людина має право змінити своє рішення і не з’явитися на підприємстві у свій перший робочий день.

Якщо під час з’ясування причин відсутності працівника на робочому місці в його перший робочий день работодавцем виявлено, що працівник повідомив про небажання приступити до роботи, то на підставі заяви працівника або акта про відмову працівника приступити до роботи необхідно видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу.

Після скасування наказу про прийняття також необхідно анулювати повідомлення про прийняття.

Отже, якщо оформлений працівник не приступив до роботи, необхідно до ДПС подати скасовуюче повідомлення.  Законодавство не визначає строків, в які подають скасовуюче повідомлення про прийняття, проте доцільно подати його до ДПС після того, як буде скасований наказ про прийняття на роботу.

Статтею 265 КЗпП (порушення інших вимог трудового законодавства) передбачено штраф у розмірі 1 МЗП, який застосовується за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу тільки з позначкою «початкове».


Джерело: Департамент правового захисту апарату ФПУ

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП