Розмір ЄСВ у разі виплати особі з інвалідністю винагороди за договором ЦПХ


07.04.2021

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що ЄСВ для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено в розмірі 22 % до визначеної бази нарахування єдиного внеску. Такі норми встановлені частиною п’ятою ст. 8 Закону про ЄСВ.

Відповідно до частини 13 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється в розмірі 8,41 % визначеної п. 1 частини першої ст. 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю.

Згідно з пп. 5 п. 2 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449, для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, ЄСВ встановлюється відповідно до Закону про ЄСВ у розмірі 8,41 % суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах для працюючих осіб з інвалідністю.

Отже, юридична особа під час виплати працівнику — особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором застосовує ставку ЄСВ у розмірі 22 %.

 


◦ Трудовi вiдносини
◦ Особливі категорії працівників
◦ Оплата праці
◦ Розрахунки за договорами ЦПХ
◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП