Розмір унікального номера е-лікарняного… продовжує зростати


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
29 листопада 2021 р.

Фонд соціального страхування України інформує, що з початку впровадження в Україні електронних лікарняних їх вигляд набув суттєвих змін — збільшився доступний для перегляду обсяг інформації, з’явились додаткові позначки і змінились різновиди статусів.  

А розмір унікального номера е-лікарняного, який раніше складався з 12 знаків, не лише збільшився до 19 починаючи з жовтня, а й продовжує рости.

Розповідаємо, з чого складається номер е-лікарняного та як його елементи можуть допомогти в призначенні допомоги.

Номер електронного лікарняного — це унікальний номер, який має складну структуру та ніколи не повторюється. Він відрізняється від номера медичного висновку, на підставі якого сформується лікарняний, та надійде працівнику в повідомленні від Пенсійного фонду (якщо в його особистому кабінеті вказано контактний номер телефону).

Раніше номер е-лікарняного складався з двох частин: 10 знаків порядкового номера та номера версії після дефісу. Однак у жовтні до структури номера додали ще одну частину — номер випадку непрацездатності. Це зробили, щоб різні лікарняні, які складають один страховий випадок, було легше ідентифікувати.

Тож тепер унікальний номер листка непрацездатності генерується в такому форматі:

  • номер випадку непрацездатності;
  • порядковий номер листка непрацездатності;
  • номер його версії.

Номер випадку непрацездатності. Цей номер збігається для всіх лікарняних, сформованих у межах одного страхового випадку. Він допоможе визначити, є е-лікарняний первинним чи продовженням.

Порядковий номер листка непрацездатності. Основна частина номера е-лікарняного, яка відрізняється в кожному листку непрацездатності.

Номер версії. Позначається цифрою «1» при створенні нового листка та при створенні листка як продовження. Номер збільшується за порядком («2», «3» та далі) при внесенні кожної зміни до листка непрацездатності на підставі медичного висновку. Наприклад, якщо е-лікарняний закриють раніше передбаченого строку у зв’язку з одужанням або скоротять строк його дії через початок іншого страхового випадку. Будьте уважні: номер версії не пов’язаний із тим, чи є лікарняний продовженням.

Кожна з трьох складових номера е-лікарняного є його невід’ємною частиною, тож під час призначення матеріального забезпечення та оформлення заяви-розрахунку номер потрібно вказувати повністю.

Сьогодні більшість номерів е-лікарняних складаються з 19 знаків, враховуючи дефіси: ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х. Однак кількість знаків не є сталою. Поступово номер е-лікарняного збільшується, коли зростає число страхових випадків. Так, уже є електронні лікарняні, номер яких складається з 20 знаків, оскільки номер страхового випадку семизначний.

Збільшення кількості цифр у номері е-лікарняних не впливає на формування заяв-розрахунків — працювати з електронними лікарняними потрібно як і раніше.

Детально про те, як правильно оформити заяву-розрахунок за е-лікарняним тут.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП