Чи проводиться атестація робочих місць осіб з інвалідністю


26.04.2021

Начальник відділу з питань експертизи умов праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Олександр Матвієнко роз’яснив питання, що стосується атестації робочих місць осіб з інвалідністю за умовами праці.

Основні засади створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для усунення або компенсації наслідків, спричинених стійким порушенням здоров’я організму, функціонування системи підтримання особами з інвалідністю фізичного, психічного, соціального благополуччя, сприяння їм у досягненні соціальної та матеріальної незалежності визначені Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» від 06.10.2005 р. № 2961-IV (далі — Закон).

У ст. 1 «Визначення термінів» Закону зазначено, що робоче місце особи з інвалідністю — це місце або виробнича ділянка постійного або тимчасового знаходження особи у процесі трудової діяльності на підприємствах, в установах і організаціях. Тобто будь-яке робоче місце, на яке за трудовим договором прийнято особу з інвалідністю, може бути робочим місцем особи з інвалідністю. Після звільнення зазначеної особи робоче місце перестає бути робочим місцем особи з інвалідністю.

Законодавством не передбачено окремого порядку атестації робочого місця особи з інвалідністю за умовами праці. Атестацію слід проводити відповідно до вимог Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442.


Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

 


◦ Трудовi вiдносини
◦ Атестація
◦ Особливі категорії працівників
ДЕМО ДОСТУП