Щодо документального підтвердження тимчасової непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом у разі формування е-лікарняного


◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
◦ Листок непрацездатності
05 жовтня 2021 р.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.09.2021 р. № 2086 внесено зміни до:

Наказ № 2086 набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Пункт 2 розділу ІІ Порядку № 1234 доповнено новими нормами. Під час формування листка непрацездатності буде враховуватися інформація про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу. І сформований листок непрацездатності надсилатиметься страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Так задумувалося від самого початку, але щось пішло не так. Тож якщо й найближчим часом ситуація ще не виправиться, радимо скористатися роз’ясненням Дубенського відділення Фонду соціального страхування щодо документального підтвердження тимчасової непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом у випадку формування е-лікарняного.

Повідомляється, що п. 4 Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, затвердженого постановою КМУ від 19.04.2019 р. № 328 (далі — Порядок № 328) Електронний реєстр листків непрацездатності формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем інформації, що міститься в ньому.

Пунктами 15 та 16 Порядку № 328 визначено, що інформація з Електронного реєстру листків непрацездатності, що містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, період і причину непрацездатності, надається тільки особі, якої зазначені відомості стосуються, її страхувальнику — за період перебування особи в трудових відносинах із ним відповідно через електронні кабінети застрахованої особи та страхувальника на порталі послуг, а також надається територіальними органами Пенсійного фонду України у паперовій формі як витяг з Реєстру за усним зверненням застрахованій особі — особисто з пред’явленням документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, та документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування чи пенсійного посвідчення.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 04.06.2021 р. у випадку формування для застрахованої особи листка непрацездатності програмними засобами Електронного реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність, такий листок непрацездатності повинен бути відображений в електронних кабінетах усіх страхувальників, з якими застрахована особа перебувала у трудових відносинах на момент настання страхового випадку, тобто і в електронному кабінеті роботодавця за сумісництвом.

У разі невідображення в електронних кабінетах страхувальників листків непрацездатності, сформованих електронними засобами Електронного реєстру листків непрацездатності, застрахована особа має можливість підтвердити факт своєї тимчасової непрацездатності витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності, виданого територіальними відділеннями Пенсійного фонду України в паперовій формі для кожного роботодавця окремо.

Отже, у разі формування для застрахованої особи листка непрацездатності програмними засобами Електронного реєстру листків непрацездатності надавати за місцем роботи за сумісництвом копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи не потрібно.

Додатково повідомляємо, що відповідно до п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ 26.09.2001 р. № 1266, роботодавцю за місцем роботи за сумісництвом застрахованою особою надається довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково надаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП