У парламенті зареєстрували законопроєкт про продовження строку оновлення військово-облікових даних


◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
283

30.05.2024

29 травня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 11305 про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" щодо продовження строку оновлення військово-облікових даних.

Йдеться про збільшення до 150 днів строку на оновлення даних, який наразі встановлений законом про посилення мобілізації й передбачає обов’язок оновити дані через ТЦК, ЦНАП чи електронний кабінет військовозобов’язаного протягом 60 днів – тобто до 16 липня.

Нагадаємо, раніше народний депутат від «ЄС» Володимир Ар'єв в ефірі одного з українських каналів заявив, що законопроєктом пропонується встановити строк для оновлення даних у 150 днів. На думку В. Ар’єва, «система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані. Оскільки після оновлення даних у застосунку «Резерв+» та інформації про розшук все одно потрібно йти до ТЦК». За його словами, громадяни «просто не зможуть фізично оновити дані за 60 днів», тому нардепи вирішили зареєструвати законопроєкт про збільшення строку до 150 днів. Окрім того, він заявив, що нардепи вимагатимуть від уряду та Міноборони зробити застосунок у такий спосіб, щоб «розвантажити ТЦК» й перенести вирішення питань із ТЦК онлайн.

Разом з тим, на думку народного депутата від «Слуги народу», члена Комітету ВР з питань нацбезпеки і представника Президента у парламенті Федора Веніславського, анонсований законопроєкт – це «політичний піар-хід».

«На даний момент немає підстав вважати, що передбачені законом шляхи оновлення даних не дозволять це зробити», – заявив він.

Слід зауважити, що про продовження строку для постановки на військовий облік не йдеться – громадяни мають зробити це відразу.


Судово-юридична газета

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП