У питанні бронювання влада шукає баланс між необхідністю захищати державу та забезпечувати економічне зростання країни


◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Бронювання
316

30.01.2024

Днями відбулося засідання Української Ради бізнесу, яка об’єднує 119 бізнес-асоціацій, що працюють у різних напрямках вітчизняної економіки. Одне з важливих питань, яке порушувалося під час засідання, стосується мобілізації та справедливого бронювання співробітників того чи іншого підприємства. Про це розповіла народна депутатка, голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«На сьогодні є велика кількість спеціальностей, працівників бізнесу, без яких може зупинитися та чи інша підприємницька діяльність. Тому бізнес порушує питання про бронювання співробітників. Відповідно, коли законопроєкт щодо мобілізації знову зайде на розгляд Верховної Ради, для народних депутатів важливо буде оцінити, яким чином прописані процедури, що пов’язані з бронюванням. Нині чинна процедура потребує певного вдосконалення. Думаю, представники бізнесу будуть почуті, щоб був знайдений баланс між необхідністю захищати нашу державу та забезпечувати економічне зростання країни», — зазначила парламентарій.

Вона нагадала, що партнери не фінансують наш сектор безпеки та оборони. Гроші на це надходять від українського бізнесу через сплату податків на території нашої держави. Народна депутатка також наголосила, що в нинішніх умовах усе українське суспільство має бути об’єднаним: це стосується і бізнесу, і правоохоронців, і представників органів державної влади.

«Той бізнес, який сьогодні працює «по-білому», сплачує всі податки, створює робочі місця й підтримує обороноздатність держави, жодним чином не повинен відчувати утисків. На сьогодні в Україні має бути єдиний орган, який займатиметься питаннями порушень з боку бізнесу, — це Бюро економічної безпеки. Бізнес неодноразово наголошував на необхідності вдосконалення законодавства щодо БЕБ, і зараз у парламенті є декілька законопроєктів, які очікують розгляду. Думаю, що для нас як для народних депутатів це має стати одним із пріоритетних завдань, треба виписати законодавство так, щоб цей орган був дієвим, а інші правоохоронці не мали можливості проводити перевірки чи тиснути на бізнес», — підкреслила політикиня.


Офіційний вебпортал парламенту України

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП