Ви досі не отримали 6500 грн: які подальші дії?


◦ Воєнний стан
◦ Офіційні роз’яснення
18.04.2022

Мінекономіки роз'яснило питання щодо надання 6500 грн тим, хто подав заявку на отримання допомоги, але й досі її не одержав, та відповіло на найпоширеніші запитання від заявників. 

Міністерство також наголосило, що вживає всіх необхідних заходів, щоб кошти найближчим часом були перераховані усім заявникам, які потрапили до реєстрів програми «єПідтримка» у період з 23 по 31 березня.

 

Чому я не отримав відповіді від Міністерства економіки?

У зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану вхідна кореспонденція, адресована Мінекономіки, приймається виключно в електронній формі на адресу meconomy@me.gov.ua.

Відповіді надаються тільки в електронному вигляді на електронну пошту заявника. Тому просимо при відправленні звернення вказувати вашу зворотну електронну адресу.


Хто може отримати допомогу та якими є умови участі?

Отримати допомогу можуть застраховані особи, які офіційно працевлаштовані, та ФОПи, страхувальники яких відповідають усім наступним критеріям:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в регіонах, список яких затверджений урядом. Сьогодні це Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та м. Київ;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 р.;
  • не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Хто формує список отримувачів коштів?

Списки отримувачів формуються Мінцифри на підставі інформації Пенсійного фонду (про застрахованих осіб) та Податкової служби (про страхувальників).

Реєстри формуються засобами мобільного додатку Дія (Мінцифри) на підставі заявок отримувачів, які є у списках, та передаються Мінекономіки для здійснення виплат.

Мінекономіки не має технічної можливості перевірити списки та реєстри.


Як перевірити статус заявки?

Для уточнення, чи дійсно ви потрапили до Реєстру отримувачів, необхідно звернутись до Міністерства цифрової трансформації із відповідним запитом. 

При цьому необхідно зазначити повністю прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Мінекономіки не має технічної можливості перевірити списки та реєстри.


Мною подано заявку, але кошти не надійшли?

Кошти найближчим часом будуть перераховані всім отримувачам, які успішно потрапили до реєстрів програми «єПідтримка» у період з 23 по 31 березня.  Мінекономіки вживає для цього усіх необхідних заходів.


Я подав заявку, але підтягнувся рахунок, що був закритий. Чи можна подати повторно заявку на отримання коштів?

Для отримання допомоги саме отримувач повинен відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги. Також слід перевірити номер поточного рахунку (за стандартом IBAN), інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку порталу Дія (Дія).

Умовами програми не передбачене повторне подання заявки на отримання коштів.

Нагадуємо, що прийом заявок припинено 31.03.2022 р.


Чи можу я отримати 1000 за вакцинацію?

Через військову агресію рф програму "єПідтримки" переформатовано на підтримку застрахованих осіб, тому виплату коштів за вакцинацію припинено.


Скільки разів можна отримати допомогу в рамках програми "єПідтримка"? Чи можу я подати заявку декілька разів?

Допомога надається отримувачу допомоги за його бажанням одноразово у розмірі 6500 гривень.

До Реєстру отримувачів допомоги не можуть бути включені особи, які повторно мають намір скористатися послугою “єПідтримка” і щодо яких відсутня інформація про незарахування допомоги за попередньою спробою.

Зазначені вимоги не поширюються на отримувачів допомоги, які отримали допомогу в розмірі 1000 гривень та подали заяву на отримання допомоги в розмірі 6500 гривень.


Що робити, коли відмовлено у поданні запиту?

При формуванні Реєстру отримувачів допомоги використовуються відомості, надані Пенсійним фондом України з урахуванням інформації, наданої Державною податковою службою України.

Для оперативного з’ясування причин відмови у поданні запиту вам необхідно звернутись до Пенсійного фонду України.


На які цілі можна використати отриману допомогу?

Цілі використання отриманих коштів необмежені.


Чи буде комісія за відкриття та обслуговування рахунків для отримання допомоги?

Послуги банку, пов’язані з відкриттям, закриттям та обслуговуванням поточного рахунку, а також емісії та обслуговування платіжних карток отримувача допомоги надаються безоплатно.


Як отримати пластикову банківську картку?

Пластикові картки видаються виключно за ініціативи та наявних можливостей банків (без участі та впливу держави).


Чи можна зняти кошти з рахунку готівкою? Перерахувати на інший рахунок?
 
Так.
 

Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП