Винагорода за дослідження ринку та її оподаткування ЄСВ, ПДФО та ВЗ


04.02.2021

В індивідуальній податковій консультації від 04.12.2020 р. № 4979/ІПК/99-00-04-05-03-09 ДПСУ роз’яснила, що підприємець-фрілансер, який надаватиме послуги потенційним замовникам із дослідження ринку та виявлення громадської думки, отримуватиме оплачувану інформацію від різних фізичних осіб з усієї України з оплатою на їхні банківські картки.

Такий підприємець-фрілансер повинен виконати функції податкового агента щодо нарахування, утримання та сплати ПДФО та ВЗ до бюджету. При цьому ПДФО та ВЗ сплачується за місцем реєстрації фізичної особи — підприємця. Дохід, виплачений фізичним особам — учасникам дослідження за надану інформацію, не є базою нарахування ЄСВ.


Від редакції додамо, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. Тому якщо маєте намір здійснювати аналогічну діяльність, зверніться особисто за індивідуальною податковою консультацією, тому що сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами є базою оподаткування ЄСВ. Тож тут слід довести той факт, що надання інформації за винагороду не є винагородою за виконання робіт чи надання послуг за цивільно-правовим договором.

Індивідуальна податкова консультація
від 04.12.2020 р. № 4979/ІПК/99-00-04-05-03-09

 


◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП