Витрати на оренду житла для працівника — база для нарахування ЄСВ


13.04.2021

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області роз’яснили, що відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5.

Згідно з пп. 2.3.4 цієї Інструкції виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров’я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством), належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Таким чином, витрати, понесені роботодавцем у зв’язку з оплатою найманого житла працівнику, є базою для нарахування єдиного внеску.


◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
ДЕМО ДОСТУП