З 1 січня працівник самостійно обирає банк для виплати заробітної плати


04.01.2021

Національний банк України оптимізував порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам. Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання заробітної плати. Вона запрацювала з 1 січня 2021 року.

«Працівник, а не роботодавець, має самостійно обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів та розширення спектру банківських послуг», – прокоментував заступник Голови Національного банку Сергій Холод.

Відповідні зміни містить постанова Правління НБУ від 24.04.2020 р. №56 «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті».


Джерело: Національний банк України

 

 


◦ Оплата праці
ДЕМО ДОСТУП