З генераторами та старлінком: бізнес відкрив 54 696 вакансій у листопаді, і в Херсоні теж


◦ Персонал
07.12.2022

Попри блекаути, бізнес працює і надає робочі місця українцям. Найдинамічніше відновлюються прифронтові регіони, а звільнений Херсон зріс за кількістю вакансій майже втричі. У вакансіях роботодавці почали приваблювати шукачів генераторами й старлінком замість кави й печива.

Турбота про безпеку і комфорт співробітників — тренд роботодавців

З кожним місяцем ринок праці України стає міцнішим й швидше адаптується. Якщо 10 жовтня в день ракетного обстрілу роботодавці зменшили публікацію вакансій на 70%, то 15 і 23 листопада — лише на 30% і практично відновлювали публікації вже на наступний день. 

Наявність світла і зв'язку стала однією із конкурентних переваг роботодавців. Ось як це презентують у вакансіях: 

 • Працюємо без світла (маємо генератор).
 • Важливо: В офісі працює генератор та є постійний інтернет :)
 • Старлінк, генератор, власне дров’яне опалення — це все ми придбали, щоб в офісі було комфортнопрацювати навіть у тотальний блекаут.
 • У цей нелегкий час наші співробітники не залежно від міста чи проєкту роботи всі мають робочі місця, присутність генератора і комфорту.
 • Офіс облаштований безпечним укриттям, генераторами, зв’язком, тому навіть у цих складних умовах ми продовжуємо працювати та створювати нові робочі місця.

Прифронтові області демонструють найбільшу динаміку відновлення

У листопаді роботодавці опублікували на Work.ua 54 696 вакансій. Це всього на 4% менше ніж у жовтні, що пов'язано з сезонним зниженням ділової активності. Минулого року кількість вакансій була на 8% меншою у період листопад-жовтень.

Після звільнення Херсону кількість пропозицій роботи в області зросла майже втричі — до 99 вакансій. У Донецькій області — на 11%, Миколаївській — на 9%, Харківській — на 7%.

 
П'ятірка областей лідерів за кількістю вакансій не змінилась. У всіх регіонах кількість вакансій зменшилась, окрім Івано-Франківської області, де є зростання на 2% у зв'язку з підготовкою до зимового туристичного сезону.


Попри тенденції, у категорії «Роздрібна торгівля» кількість вакансій незначно зросла. А найбільший приріст вакансій показують категорії «Охорона, безпека» +13,5%, «Бухгалтерія, аудит» +6%, «Телекомунікації та зв'язок» +5%. 

Відповідно, вакансії, що показали найбільший приріст у листопаді — бухгалтер +8%, продавець-консультант +2%.

Все більше зукраїнців з роботою

Конкуренція шукачів продовжує знижуватись — мінус 7%, як порівняти з жовтнем, що свідчить про те, що на ринку все менше українців без роботи. 

Трохи складніше знайти роботу в Харківській, Київській та Одеській областях. Найменше претендентів на роботу на заході країни та у звільнених і прифронтових регіонах — у Херсонській, Закарпатській, Донецькій, Чернівецькій та Миколаївській областях.

П'ятірка найбажаніших посад українців незмінна: чотири з них — це можливість працювати віддалено, одна — створювати красу:

 •  верстальник — 10 відгуків на вакансію на день;
 • ретушер — 6 відгуків;
 • спеціаліст чата — 6 відгуків;
 • адміністратор салону краси — 6 відгуків;
 • вебдизайнер — 5 відгуків.

Практично відсутня конкуренція за посадами: гірник, кардіолог, офтальмохірург, лікар УЗД і спеціаліст холодильного обладнання.

Кількість нових та оновлених резюме від шукачів у листопаді зменшилася на 9%, як порівняти з жовтнем. Найбільше нових кандидатів у Київській, Дніпропетровській, Львівській та Одеській областях, а також охочих працювати дистанційно. У розрізі посад найбільше з'явилося продавців-консультантів та менеджерів з продажу, водіїв, адміністраторів та барменів.
 

Найвища середня зарплата — дистанційно і в Київській області

Середня зарплата зросла в Харківській області +3% до жовтня і сягнула середнього рівня по країні — 15 000 грн. В інших областях зарплати без змін. Найбільше платять за посадами дистанційно — 22 500 грн та в Київській області — 17 500 грн.

Найвисокооплачуваніші не ІТ-посади за середньою зарплатою:

 •  медіабаєр — 70 000 грн;
 • водій-міжнародник — 41 250 грн;
 • візовий менеджер — 37 250 грн;
 • менеджер операційної діяльності, рихтувальних, рієлтор — 30 000 грн;
 • асистент вебдизайнера, парильник — 27 500 грн.

 Найменша середня зарплата у прибиральників і санітарів — 8 000 грн.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП