Заробітчан планують звільнити від подвійного оподаткування


24.06.2019

Українці, які працюють за кордоном, це важливе джерело надходження валюти в країну. За даними Світового банку за минулий рік обсяги грошових переказів в Україну становили 14 мільярдів доларів, що на 19 % більше, ніж у 2017 р. На захист таких доходів від подвійного оподаткування та для надання гарантій трудовим мігрантам розроблено новий законопроект.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №10383 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного захисту трудових мігрантів».

Метою документа є вдосконалення захисту державою прав зовнішніх трудових мігрантів, зокрема в сфері освіти, пенсійного забезпечення та оподаткування. Так, держава має забезпечити уникнення подвійного оподаткування доходів трудових мігрантів, отриманих ними із-за кордону. Зокрема, укладати відповідні міжнародні договори та надавати податкові пільги трудовим мігрантам і членам їхніх сімей в Україні.

У законопроекті також пропонується створити новий центральний орган виконавчої влади, що забезпечуватиме формування та реалізацію держполітики в сфері зовнішньої трудової міграції; визначити та надати правовий статус закордонним українцям; підтримувати українську освіту за кордоном.


ДЕМО ДОСТУП