Зміни в наданні відпусток


20.06.2019

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» від 30.05.2019 р. № 2728-VIII викладено у новій редакції ст. 182 КЗпП та внесено зміни до ст. 17 Закону про відпустки.

Так, ст. 182 КЗпП тепер встановлено, що працівникам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. Така відпустка надається за умови, що заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

У разі усиновлення дитини (дітей) подружжям зазначена відпустка надається одному з подружжя на їх розсуд.

Працівникам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), надається відпустка для догляду за дитиною на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 цього Кодексу.

Раніше нею було передбачено, що жінкам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) з виплатою державної допомоги у встановленому порядку.

Жінкам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. Ця відпустка може бути використана також батьком дитини.

Жінкам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), надаються відпустки для догляду за нею на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 цього Кодексу.

Як бачимо, із ст. 182 КЗпП виключено норму про надання відпустки жінкам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку. Цю ж норму виключено із частини другої ст. 17 Закону про відпустки. А правом на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, члени подружжя можуть скористатися на вибір. Цим самим ст. 182 КЗпП і ст. 17 і 18-1 Закону про відпустки приведено у відповідність між собою.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


ДЕМО ДОСТУП