Зміни в соціальному страхуванні: до ВР подано законопроєкт


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
16 листопада 2021 р.

Народний депутат України Галина Третьякова подала до Верховної Ради альтернативний законопроєкт № 6171-2 від 01.11.2021 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Фонду соціального страхування України та оптимізації його видатків. 

Зокрема, новий законопроєкт не передбачає зміни кількості днів непрацездатності, що оплачуються за кошти роботодавця (раніше йшлося про збільшення кількості днів, які оплачуються за кошти роботодавця, з 5, які є зараз, до 7).

Разом з цим поданим законопроєктом пропонується уточнення до Закону про ЄСВ, що допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі, яка є працівником або гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті, виплачується в розмірі заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до Фонду, обчисленому в порядку, визначеному КМУ, незалежно від страхового стажу. Якщо ця норма буде затверджена, то Кабміну доведеться затвердити ще й порядок визначення такої зарплати (доходу).

Крім того, законопроєкт № 6171-2 передбачає:

  • уточнення та приведення у відповідність із Сімейний кодексом України кола осіб, які мають право на одноразові та щомісячні страхові виплати за страхуванням від нещасного випадку. Очікується, що це значно скоротить кількість судових позовів щодо встановлення права на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого;
  • актуалізацію норм законодавства у зв’язку із запровадженням електронного реєстру листків непрацездатності;
  • забезпечення можливості доступу до сервісів Фонду через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія»;
  • надання повноваження КМУ в частині: вирішення питань бюджетної політики Фонду соцстраху, затвердження порядку відчуження майна, нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини, пов’язані із виконанням завдань і функцій Фонду, а також призначення та звільнення директора виконавчої дирекції Фонду;
  • надання повноваження Мінсоцполітики щодо: внесення Уряду пропозицій стосовно призначення та звільнення директора виконавчої дирекції Фонду; погодження призначення та звільнення директором його заступників і керівників управлінь виконавчої дирекції фонду; внесення в порядку державного нагляду подань відповідному суб’єкту призначення щодо звільнення зазначених посадових осіб;
  • визначити ФСС юридичною особою публічного права;
  • запровадження електронної взаємодії Фонду з державними електронними ресурсами через національну систему електронної взаємодії «Трембіта» з метою одержання інформації, необхідної для призначення та контролю страхових виплат (проєктом акта, наразі, додатково передбачається встановити обмін інформацією із 10 реєстрами та системами).

Допомога на поховання. Згідно з текстом законопроєкту допомога на поховання, як і зараз, надаватиметься застрахованій особі в разі смерті членів сім’ї застрахованої особи. Проте така допомога не надаватиметься в разі смерті членів сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо). Зараз така допомога компенсує (хоча б і частково) витрати на поховання людини, незалежно від того, чи були в такої людини кошти, щоб її поховати, чи ні. Різниця лише в тому, який Фонд фінансує цю допомогу: для працівників — ФСС, для пенсіонерів — ПФУ, для безробітних — ФБ тощо.

Крім цього, законопроєктом пропонується, щоб розмір допомоги на поховання визначався правлінням Фонду (починаючи з 1 січня 2022 р.), і щороку збільшувався на показник зростання індексу споживчих цін, що враховується під час формування Державного бюджету України на відповідний рік.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП