Консультант Кадровика
№16 (2018)

Що день прийдешній нам готує?

Дізнайтеся, які зміни передбачені у новому Положенні про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, ознайомтеся з реквізитами, якими було доповнено оновлену форму звітності з ЄСВ, а також довідайтеся про зміни, яких зазнав Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Трудові правовідносини

Звільнення посадових осіб у випадку припинення їхніх повноважень

Серед різних категорій працівників, трудові відносини з якими можна розірвати з ініціативи роботодавця, є і так звані «посадові особи», яких можна звільнити у випадку припинення їхніх повноважень. Проте оскільки Кодекс законів про працю України було доповнено відповідною нормою лише кілька років тому, щодо цієї підстави звільнення існує набагато менше відповідних судових рішень (роз’яснень, правових позицій) та коментарів науковців і практикуючих юристів у порівняні з іншими, більш «традиційними» підставами для звільнення, що іноді утруднює цю процедуру. Тож з’ясуйте:

  • Хто належить до «посадових осіб»
  • Коли «припиняються повноваження»
  • Як оформити документи для звільнення
  • Який мінімальний розмір вихідної допомоги

Оплата праці

Гарантії донорам: дні відпочинку при роботі змінами та за час відпустки

Усім кадровикам відомо, що донорам надається додатковий день відпочинку за день давання крові зі збереженням середнього заробітку. Якщо працівник працює за поденним обліком робочого часу (з понеділка по п’ятницю) — труднощів з оплатою та наданням такого дня не виникає. А якщо працює за підсумованим обліком, то що тоді є днем відпочинку? Як його оплачувати? Як бути, якщо кров давалася під час відпустки? Дізнайтеся, що робити у зазначених випадках.

Соціальний захист

Система пенсійного забезпечення в Україні: оскарження рішень про призначення пенсії

З’ясуйте, яким чином у судовому порядку чи шляхом звернення до вищестоящих органів можна оскаржити рішення відповідних управлінь Пенсійного фонду України у разі отримання повідомлення про відмову у призначенні пенсії або у випадку, коли є сумніви щодо правильності обчислення розміру пенсії чи неврахування при призначенні пенсії окремих періодів діяльності.

Професійна класифікація

Класифікатори професій: для чого вони потрібні і якими бувають

Деякі роботодавці відмовляються змінювати назви посад у випадку їхньої невідповідності Класифікатору професій чи взагалі нехтують його застосуванням під час розроблення штатних розписів новоутворених підприємств, а кадровикам, попри добрі знання з трудового законодавства, все ж іноді не вистачає аргументів, щоб довести необхідність згаданих дій. Тож довідайтеся, як правильно використовувати Класифікатор професій, для чого він потрібен і як це пояснити вашому роботодавцю.

Управління персоналом

Демотивація персоналу: причини, шкідливі звички, методи усунення

Досить часто роботодавці, прикладаючи максимум зусиль для мотивації персоналу, не помічають чинників, які дають зворотний ефект, негативно впливаючи на трудову діяльність співробітників. Довідайтеся, які ж саме фактори призводять до виникнення демотивації персоналу, як їх розпізнати на початковій стадії та, головне, що робити, якщо ви помітили ознаки демотивації у своїх працівників.

Зворотний зв’язок

Чи включається до стажу для надання щорічних відпусток період щорічних основних і додаткових відпусток за попередній робочий рік?

Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і хоче звільнитися за власним бажанням — чи потрібно їй для цього виходити на роботу (хоча б на один день)?

Чи має значення факт сплати батьком аліментів на дитину для підтвердження статусу «одинокої матері» розлученої жінки?

За яких обставин працівника не можна притягнути до матеріальної відповідальності за заподіяну підприємству шкоду?

Працівника було тимчасово переведено на вищу посаду на час відпустки для догляду за дитиною іншої працівниці, яка наразі вирішила звільнитися за власним бажанням. Тому будемо на цю посаду вже постійно переводити працівника, який наразі обіймає її тимчасово. Виникає запитання: яку дату слід буде вказати при внесенні запису до трудової книжки (дату тимчасового чи вже постійного переведення)?

Відповіді на ці запитання читайте на сторінках нашої газети.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про ситуації, як виникають на роботі за участю директора і секретаря, а також ознайомтеся з «корисними» побутовими прикметами.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — постанова Фонду соціального страхування України «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності» від 19 липня 2018 р. № 13, наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Порядку розгляду Національним агентством України з питань державної служби або його територіальними органами скарг державних службовців категорій «Б» і «В» щодо прийняття, проходження та припинення державної служби відповідно до Закону України «Про державну службу» або учасника конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір на зайняття вакантної посади державної служби категорій «Б» і «В» від 19 червня 2018 р. № 149 та лист Фонду соціального страхування України «Щодо повернення допомоги по вагітності та пологах у разі звільнення та форм довідок для підтвердження страхового стажу» від 15 травня 2018 р. № 2.4-15-1677.

Обкладинка Консультант Кадровика №16 (2018)

Якщо ви ще не передплатили цей номер,
ви можете придбати його прямо зараз

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

Бонуси для передплатників видання Консультант Кадровика

Електронні версії видань
Знижка 10% на участь у семінарах
Щодня – консультації експертів прямої телефонної лініі
Щотижня – електронна газета «Зарплата&Кадри»
Щомісяця — практичні вебінари для кадровика та бухгалтера
Доступ до електронного архіву
(для передплатників на півроку та рік)
«Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
«Штатно-посадова книга»
(для передплатників на друге півріччя та рік)

Для передплатників комплекту «ВСЕ ДЛЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ» додатково:

Спецвипуск «Зразки типових форм»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
Спецвипуск «Огляд офіційних роз’яснень»
(для передплатників на друге півріччя та рік)