Консультант Кадровика
№9-10 (2018)

Зверніть увагу ― № 9 (165) та № 10 (166) є об’єднаними

Що день прийдешній нам готує?

Дізнайтеся про заплановане Мін’юстом збільшення строків зберігання деяких документів підприємств, у т. ч. й кадрових, а також про наміри Уряду закріпити за представництвами іноземних юридичних осіб, що здійснюють діяльність на території України, відповідальність за ведення та зберігання трудових книжок їхніх працівників.

Трудові правовідносини

Звільнення працівника за результатами випробування

При встановлені випробувального терміну, а тим більше при звільненні працівника у разі незадовільних результатів випробування роботодавцеві необхідно чітко дотримуватися передбаченої законом процедури — адже найменша помилка може призвести до наслідків, прямо протилежних бажаним. Довідайтеся, як перевірити правомірність встановлення випробування, а також ознайомтеся з порядком дій у разі прийняття рішення про звільнення працівника за результатами випробування, зокрема:

  • Випадки, коли звільнення неможливе
  • Обов’язкове попередження працівника
  • Приклади вирішення робочих ситуацій
  • Документальне оформлення: дії і зразки

Кадрове діловодство

Види та порядок застосування заохочень

Заохочення є ефективним чинником стимулювання працівників до більш активної роботи. Натомість запізніла чи необ’єктивна оцінка з боку роботодавця (чи взагалі її відсутність) негативно впливає на моральний стан співробітників і, відповідно, їхню продуктивність праці. Тож ознайомтеся з порядком застосування заохочень, оформленням необхідних для цього документів, а також правилами внесення відповідних записів до трудових книжок працівників.

Оплата праці

Зміни оплати праці чи режиму роботи як способи боротьби із запізненнями

Деякі працівники частенько запізнюються на роботу, але при цьому свої завдання встигають виконати: хтось справляється упродовж робочого дня, хтось затримується довше. Та подекуди керівництво такий стан справ не влаштовує, а працівники обурюються, бо вважають, що якщо виконують свій обсяг роботи, то претензії до них не має бути. Довідайтеся, яким чином можна мирно вийти з цієї ситуації, дотримуючись і чинного законодавства, і інтересів як працівників, так і роботодавця.

Соціальний захист

Система пенсійного забезпечення в Україні: пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника

Інколи працівники підприємства можуть мати право одночасно на різні види пенсій, але відповідно до чинного законодавства таким особам призначається лише один із цих видів — за їхнім вибором. Тож аби правильно (з врахуванням власних інтересів) зробити зазначений вибір для себе чи допомогти у цьому комусь з працівників підприємства, ознайомтеся детально з особливостями пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Професійна класифікація

Професійні стандарти  модна іграшка чи кадровий інструмент роботодавців?

Тривалий час професійні стандарти залишалися де-факто лише часткою корпоративної культури окремих великих підприємств. Проте минулого року в Україні таки було затверджено нормативні акти, в яких детально прописано порядок застосування й затвердження професійних стандартів на загальнодержавному рівні. Ознайомтеся з механізмом їхнього функціонування на ринку праці, аби з’ясувати, що ж являють собою професійні стандарти та їх використання це лише данина моді або ж реальна допомога роботодавцям і кадровикам у процесі підбору й управління персоналом.

Управління персоналом

Ефективне використання робочого часу

Темп життя сучасних людей складно назвати розміреним — це постійний дефіцит часу і аврали, регулярне перебування у стані, коли незрозуміло, за виконання якої роботи хапатися саме зараз. Звісно, все це негативно позначається на особистій продуктивності працівників. Дізнайтеся, як впровадити в життя раціональне планування робочого часу, адже кадровикам та фахівцям з управління персоналом обов’язково потрібно не лише зробити це самим, а ще й навчити цього своїх співробітників.

Стратегія залучення персоналу як фактор успіху підприємства

За останні кілька років теорія залучення співробітників отримує все більше визнання. Ця теорія розглядає питання про те, як підприємство може досягти своїх стратегічних цілей, створюючи умови для розвитку персоналу, коли кожен співробітник, менеджер і керівник робитимуть все можливе для блага підприємства. Тобто керівник-лідер підприємства повинен створити таку робочу атмосферу, щоб всі співробітники працювали з максимальною продуктивністю. Але на практиці не всі працівники повністю залучені в роботу й далеко не всі лідери знають, як це змінити. Дізнайтеся, що ж таке залучення працівників і як його підвищити.

Зворотний зв’язок

У наказі про прийняття працівника на роботу виявили технічну помилку (випадково зазначили минулий рік) — яким чином до наказу можна внести зміни, якщо з дня його видання вже минуло майже півроку?

Один з працівників вже понад рік не з’являється на роботу й від нього немає жодних звісток — опитали всіх його родичів та знайомих, зверталися із заявою до поліції, але все марно. Чи можна його якимось чином визнати безвісно відсутнім та звільнити?

Незабаром плануємо внести низку змін до деяких посадових інструкцій — чи потрібно для цього видавати окремий наказ або ж достатньо просто ознайомити зі змінами відповідних працівників?

Перебуваючи у щорічній відпустці, працівник захворів й на період його хвороби у відпустці також припав один святковий день. Як тепер обчислити кількість невикористаних ним днів відпустки, чи потрібно враховувати наявність цього святкового дня?

При прийнятті на роботу нового працівника виявлено невідповідність прізвища у трудовій книжці тому, що записано у паспорті. Хто повинен внести до трудової відповідні зміни?

Відповіді на ці та інші запитання читайте на сторінках нашої газети.

Питання правопису

Без числівників складно уявити будь-який документ: кількість відпрацьованих годин, працівників або одиниць продукції — все це ми позначаємо числівниками. Іноді (особливо в бухгалтерських документах) можна обійтися лише цифрами, але часто все ж доводиться застосовувати або власне числівники, або цифри з буквеними закінченнями («нарощування»). Довідайтеся, як правильно використовувати цю частину мови і доречно її форматувати відповідно до стилю документа.

Обідня перерва

Усміхніться, читаючи анекдоти про кумедні ситуації, в які потрапляють представники різних професій, ознайомтеся з «добрими порадами» щодо поведінки на роботі та з «оригінальними» витягами з доповідних записок працівників й пояснень учасників ДТП.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 лютого 2018 р. № 2275-VIII.

Обкладинка Консультант Кадровика №9-10 (2018)

Якщо ви ще не передплатили цей номер,
ви можете придбати його прямо зараз

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

Бонуси для передплатників видання Консультант Кадровика

Електронні версії видань
Знижка 10% на участь у семінарах
Щодня – консультації експертів прямої телефонної лініі
Щотижня – електронна газета «Зарплата&Кадри»
Щомісяця — практичні вебінари для кадровика та бухгалтера
Доступ до електронного архіву
(для передплатників на півроку та рік)
«Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
«Штатно-посадова книга»
(для передплатників на друге півріччя та рік)

Для передплатників комплекту «ВСЕ ДЛЯ КАДРОВОЇ СЛУЖБИ» додатково:

Спецвипуск «Зразки типових форм»
(для передплатників на перше півріччя та рік)
Спецвипуск «Огляд офіційних роз’яснень»
(для передплатників на друге півріччя та рік)