Дисциплінарна відповідальність


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заохочення та стягнення

До дисциплінарної відповідальності працівник притягується за проступок, який є порушенням трудової дисципліни. Її правила встановлюються законодавчими та нормативними документами, а також внутрішніми нормативними актами роботодавця: статутами та положеннями про дисципліну праці, ПВТР, посадовими інструкціями, наказами та розпорядженнями роботодавця.

Дисциплінарний проступок — це невиконання або неналежне виконання саме трудових обов’язків. Але в той же час порушення трудової дисципліни працівником унаслідок незалежних від нього обставин, наприклад, через недостатню кваліфікацію, незадовільний стан здоров’я тощо, не може бути підставою для притягнення його до відповідальності.

 

Увага!
Притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності є правом, а не обов’язком роботодавця.

Відповідно до частини другої ст. 149 КЗпП за кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. У той же час притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності не виключає можливості застосування до нього заходів інших видів юридичної відповідальності: кримінальної, адміністративної, матеріальної. Наприклад, згідно зі ст. 130 КЗпП матеріальна відповідальність може бути застосована незалежно від притягнення працівника до дисциплінарної, адміністративної …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00