Заробітна плата
електронна версія

«Дитяча» відпустка: наслідки виплати компенсації після звільнення


У статті розглянуто, які наслідки, в т. ч. податкові, та яка відповідальність загрожує роботодавцю, який не виплатив працівниці під час звільнення компенсацію за невикористану соціальну відпустку

 

Ситуація

Працівниця госпрозрахункового підприємства, яка має двох неповнолітніх дітей віком до 15 років, звільнилась 30.09.2019 р. (останній робочий день). На дату звільнення їй не виплачена компенсація за 10 днів невикористаної додаткової відпустки «на дітей». Цю помилку виявлено в січні 2020 р., тому розрахунок та виплату суми компенсації було здійснено лише у вказаному місяці, тобто із значним запізненням. Які наслідки таких дій для роботодавця?

 

Порядок проведення остаточного розрахунку
під час звільнення працівника

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, або так звана «дитяча» відпустка належить до соціальних відпусток, перелік яких визначений частиною четвертою ст. 4 Закону про відпустки. Порядок її надання передбачено ст. 19 і 20 цього Закону.

Згідно з частиною сьомою ст. 20 Закону про відпустки «дитяча» відпустка надається понад щорічні відпустки, передбачені ст. 6, 7 та 8 цього Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими нормативно-правовими актами, і переноситься на інший період або продовжується в порядку, визначеному ст. 11 зазначеного Закону.

У разі звільнення працівника підприємство нараховує та виплачує йому грошову компенсацію за всі невикористані дні такої відпустки (частина перша ст. 24 Закону про відпустки). При цьому згідно з вимогами …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00