Заробітна плата
електронна версія

Договір ЦПХ: як укласти правильно


 

У штатному розписі новоствореного госпрозрахункового підприємства відсутня посада «Бухгалтер». Тому для забезпечення ведення бухгалтерського обліку керівництво підприємства вирішило залучити фізичну особу — підприємця, яка надаватиме бухгалтерські послуги на підставі укладеного договору цивільно-правого характеру. У статті з’ясуємо, як підприємству правильно оформити такий договір, щоб у разі перевірки органом Держпраці згадані правовідносини не визнали трудовими

 

Відповідно до частини четвертої ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (далі — Закон про бухоблік) для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації, зокрема:

• користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;

• ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку суб’єктом підприємницької діяльності, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності.

Оскільки в зазначеній ситуації ведення бухгалтерського обліку на підприємстві здійснюватиме не штатний бухгалтер, а суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа на підставі цивільно-правового договору про надання бухгалтерських послуг, то відповідно і правовідносини з такою особою будуть регламентуватися не трудовим, а цивільним законодавством. Тож для уникнення штрафних санкцій підприємству передусім необхідно, щоб вказаний договір був укладений із цією особою лише в письмовій формі.

Крім того, дуже важливо, щоб текст договору про надання бухгалтерських послуг не містив …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00