Доцільність внесення  до трудової книжки запису  про перейменування відділу

Пряма лінія

 

У зв’язку зі змінами в структурі підприємства змінились назви деяких відділів. Наприклад, «Фінансово-економічний відділ» перейменовано у «Фінансовий відділ». У фінансово-економічному відділі була передбачена посада «Головний бухгалтер», назва якої не змінилася, оскільки вона не була розширена на кшталт «Головний бухгалтер фінансово-економічного відділу». Запису в трудовій книжці про найменування відділу також не було. Чи є зміна назви відділу підставою для видання наказу про переведення працівників, зокрема, головного бухгалтера, на нову посаду чи у новий відділ? Чи потрібно до трудової книжки внести запис про перейменування відділу?

Якщо йдеться про зміну назви структурного підрозділу, яким є, зокрема, і відділ, слід розуміти, що про переведення працівника на іншу роботу на тому ж підприємстві згідно з частиною першою ст. 32 КЗпП йтися не може. У цьому разі йдеться про переміщення працівника, яке відбувається на підставі частини другої ст. 32 КЗпП.

Нагадаємо, що переведення — це зміна умов трудового договору, обумовлених під час його укладення, яке відбувається тоді, коли змінюються трудові обов’язки працівника (обсяг чи характер обов’язків, розмір заробітної плати, місце роботи та інші істотні умови праці). Натомість переміщення — це доручення працівнику виконання роботи з іншим обладнанням або в іншому структурному підрозділі компанії в тій самій місцевості, за умови виконання функціональних …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00