Етапи фінансування допомоги від Фонду соціального страхування України


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Соціальне страхування

Для того, щоб дізнатись, коли Фонд соціального страхування України (далі — Фонд) профінансує допомогу по тимчасовій непрацездатності потрібно діяти поетапно.

Допомога по тимчасовій непрацездатності — це оплата за листками непрацездатності (далі — ЛН), яка повністю або частково компенсує працівникам утрачений заробіток за час лікування.

Її розмір безпосередньо залежить від тривалості страхового стажу та становить від 50 % середнього доходу (якщо стаж до трьох років) і до 100 % (якщо стаж — понад вісім років).

Щоб отримати виплату, необхідно передати ЛН своєму роботодавцю — зробити це потрібно протягом не більш ніж 12 місяців із дня відновлення працездатності.

На підставі ЛН комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства приймає рішення щодо призначення допомоги. Рішення має бути прийнято протягом 10 календарних днів із моменту подання документів роботодавцю.

Згідно з рішенням комісії роботодавець розраховує суму допомоги, після чого оформлює та передає заяву-розрахунок на фінансування до Фонду. Це має бути зроблено не пізніше п’яти робочих днів після прийняття рішення комісією. …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00