Гарантії та компенсації


◦ Трудовi вiдносини
◦ Відрядження

Відряджений працівник має право низку гарантій та компенсацій, якими має забезпечити його роботодавець. Про них доцільно знати не лише керівнику, а й працівнику, щоб у разі необхідності відстоювати свої права.

 

Відшкодування та компенсації за час відрядження

Працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями. Наголосимо, що протягом усього часу відрядження за працівником зберігається місце роботи (посада) (частина третя ст. 121 КЗпП). Оплата праці за виконану роботу за час відрядження здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку. Вона провадиться за всі робочі дні тижня за графіком, встановленим за місцем постійної роботи.

Відповідно до частини другої ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у відрядження, в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством, виплачуються:

— добові за час перебування у відрядженні (видатки на харчування та фінансування інших особистих потреб фізичної особи). Вони виплачуються за кожен …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00