Гнучкий режим робочого часу: що це та як його правильно організувати

Кадрове діловодство

 

Таке поняття, як «гнучкий режим робочого часу» (далі — ГРРЧ) не згадується безпосередньо у Кодексі законів про працю України (далі — КЗпП), хоча його можна зустріти у деяких інших нормативно-правових актах. Але у певних випадках застосування на практиці такого режиму робочого часу для працівників окремих професійних категорій може бути зручним і корисним як для зазначених працівників, так і для роботодавця. Тож ознайомтеся з правовими підставами для встановлення такого режиму, його загальної характеристикою, порядком запровадження, а також варіантами організації роботи в умовах ГРРЧ.

 

Правові підстави для встановлення ГРРЧ

Правовою підставою для встановлення ГРРЧ є ст. 13 КЗпП та ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 1 липня 1993 р. № 3356-XII, де передбачається, що взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, у т. ч. і режиму роботи, тривалості робочого часу та відпочинку, встановлюються у колективному договорі. При цьому також враховуються й інші норми КЗпП, згідно з якими роботодавець за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації може встановлювати у правилах внутрішнього трудового розпорядку підприємства:

— час початку та закінчення щоденної роботи (зміни) — як в цілому для підприємства, так і для окремих категорій працівників або структурних підрозділів (ст. 57 КЗпП);

— …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00