Граничний вік перебування в запасі


◦ Військовий облік


Як має діяти адміністрація підприємства, якщо особа віком понад 65 років, яку приймають на роботу, не має відмітки у військовому квитку про виключення її з військового обліку й відмовляється йти до військкомату? Чи можна приймати на роботу такого працівника?

Так, працівника, якому більше 65 років, можна приймати на роботу, не перевіряючи його військово-облікових документів. Особа віком 65 років і старше відповідно до чинного законодавства не може бути військовозобов’язаною.

Згідно з п. 4 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232 (далі — Закон № 2232) громадяни України, які досягли граничного віку перебування в запасі, підлягають виключенню з військового обліку у військових комісаріатах. Частиною 4 ст. 28 цього ж Закону визначено, що граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві є граничний вік перебування в запасі другого розряду.

Відповідно до ч. 2 та 3 ст. 28 Закону № 2232 граничний …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00