Компенсація витрат на «відрядження» за договором ЦПХ


◦ Трудовi вiдносини
◦ Відрядження
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Оплата відрядження

Виконавця за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) у відрядження, як відомо, направити не можна. Він не є працівником підприємства і йому не можна доручити виконання «службового доручення поза місцем його постійної роботи», оскільки й місця його постійної роботи як такого немає.

На виконавця за договором цивільно-правового характеру не поширюються норми КЗпП, тому він не має права на відшкодування витрат у зв’язку з відрядженням (ст. 121 КЗпП). Але така особа може розраховувати на відшкодування понесених витрат, якщо їй доведеться надавати/виконувати послуги/роботи поза місцем діяльності підприємства-замовника таких робіт чи послуг.

 

Виконання доручення чи замовлення

Виконавець за договором ЦПХ може виконати будь-яке доручення керівника підприємства чи іншої уповноваженої особи за місцем проживання чи в іншому населеному пункті. Таке виконання доручення можливе у правовідносинах представництва, коли одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин чи інші юридичні дії від імені другої сторони, яку вона представляє (наприклад, за договором доручення). Наприклад, підприємство може уповноважити отримати у продавця на складі товар …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00